Strona główna Ogólna Zakup gruntu pod budowę domku

Zakup gruntu pod budowę domku

322
PODZIEL SIĘ

Urządzając budowę mieszkania, pierwszym detalem podjętego w tym zakresie działania będzie na pewno odnalezienie należytej działki. W tym czasie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być pole – ta o niewielkich rozmiarach będzie z pewnością mniejszym kosztem finansowym, jednak inne zagadnienia wskazują, że posiadanie gigantycznej działki pod budowę ma wiele zalet. W szczególe nie będziemy ograniczeni wielkością obiektu mieszkalnego, jaki będziemy konstruować – trzeba wziąć także pod uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Również kwestia dobudowania obiektów gospodarczych czy garażu też będzie niemożliwa przy działce nazbyt małej.

W pewnych momentach zdarzają się nieruchomości o relatywnie dużej przestrzeni całkowitej, jednak o kształcie prostokąta wybitnie wydłużonego, tak, że działka po prostu jest wybitnie wąska. Jest to niekorzystne, bo będzie dużo trudniej stworzyć na takiej działce dom, urządzić w ogóle po pewnym czasie taką działkę. Nie powinna ona wobec tego posiadać mniejszej szerokości niż 20 metrów, musimy albowiem wziąć pod uwagę przepisy, zgodnie z którymi odległość ściany domu od granicy działki ma wynosić nie mniej aniżeli 4 metry (jeżeli ściana ma otwory okienne lub też drzwiowe).

Konstrukcja własnego domu to wielka inwestycja, wobec tego nie każdego stać na taki splendor, nawet przy założeniu, że część inwestycji wolno zrealizować po wzięciu kredytu bankowego hipotecznego. Jednak dom o podobnej wielkości wolno zbudować także stosunkowo niższym kosztem, przy przeznaczeniu paru fundamentalnych sposobów na tanie budowanie.

Na początku działka – zamiast nabywać obszar pod budowę w modnej okolicy, gdzie ceny działek są w szeregu przypadków zawrotne, wolno odnaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym i wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Kolejna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia oraz bez umieszczenia garażu w bryle obiektu. Okazuje się bo, że wykonanie podpiwniczenia ma prawo podwyższyć koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Kolejna kwestia to wykonanie znacznej większości prac budowniczych metodą tak nazywaną gospodarską, dzięki temu cały koszt robocizny przy budowie ma okazję zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że przestrzeń budowanego domu nie przekroczy 100 metrów kwadratowych powierzchni. Wykonujemy dach o prostej konstrukcji i pokrywamy go blachodachówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here