Strona główna Turystyka Turystyka w cudownych południowoamerykańskich państwach

Turystyka w cudownych południowoamerykańskich państwach

251
PODZIEL SIĘ

Państwa południowoamerykańskie zostały zauważone jako cele turystyczne dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka praktycznie pod żadnym pozorem się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ gigantycznej poprawie. Obywatele zaczęli coraz to częściej odwiedzać te miejsca. Podróże w tamte rejony stały się pasjonującą przygodą.

Obecna turystyka kształtuje się w zastraszającym tempie. Skutkiem tego także większość z nas nie umie już zachwycać się legendarnymi turystycznie krajami. Ludzie zwiedzają coraz to nowsze miejsca chcąc je gruntownie poznać. Niezmiernie modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Interesującym krajem jest na pewno Argentyna. Jest państwem ogromnie urokliwych krajobrazów oraz wielu kontrastów. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych równin Patagonii mogą okazać się imponującym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie bujnej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to jedynie niektóre atrakcje tego rejonu.

W centrum tej cudownej nie odkrytej przyrody znajduje się nowoczesna stolica kraju Buenos Aires. Nowoczesne miasto proponuje cudowną bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby i centra handlowe. Również miłośnicy miejskiego życia jak i dziewiczej przyrody znajdą coś dobrego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej i paru kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia oraz potrzebują ciągle się rozwijać. Mają oni trzy gigantyczne miłości: idealna kuchnia, zabawa oraz bezsprzecznie piłka nożna.

Jednym z następnych godnych uwagi państw Ameryki Południowej jest położona w środkowej części kontynentu Boliwia. Kraj ten odzyskał swoją niezawisłość w 1825 roku. W jaki sposób każdy kraj tego kontynentu, też Boliwia znamionuje się obszernym zróżnicowaniem. Miasta turystyczne są wybitnie porządnie rozwinięte, występuje elitarna baza hotelowa, noclegi, restauracje oraz puby. Jednak jeżeli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas nadzwyczaj długa droga autobusem lub ewentualnie jeepem.

Infrastruktura boliwijska pragnie z pewnością modernizacji. Podczas takich wycieczek można nacieszyć oczy imponującymi krajobrazami. Boliwia jest krajem wiernym własnej rodzimej kulturze. Blisko dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, kolorowe ubrania, głośne targi oraz uliczni grajkowie, to wszystko można obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here