Strona główna Biznes Szybki skup nieruchomości: najważniejsze zalety

Szybki skup nieruchomości: najważniejsze zalety

236
PODZIEL SIĘ

W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie a także w przypadku większości państw Europy Zachodniej takie rozwiązania, jak szybki skup nieruchomości cieszą się dużą popularnością wśród klientów już od dłuższego czasu.

Sektory firm zajmujących się masowym skupem nieruchomości rozwijają się w tempie coraz bardziej dynamicznym i z każdym kolejnym rokiem wykazują coraz większy udział w rynku sprzedaży domów i mieszkań.

Jeśli jednak spojrzymy pod tym względem na sytuację, jaka panuje w naszym kraju, szybko zauważymy bardzo istotne i daleko idące różnice. Co prawda, również u nas istnieją profesjonalne firmy zajmujące się skupem domów i mieszkań(nieraz są to zresztą po prostu lokalne, krajowe oddziały międzynarodowych podmiotów działających w tej branży). Również u nas także daje się odnotować pewien zauważalny wzrost zainteresowanie ze strony klientów takimi usługami, jak szeroko rozumiany szybki skup domów i mieszkań.

Jednak owa nieznacznie rosnąca popularność nie stanowi nawet namiastki tej popularności, jaką można obserwować w krajach zachodnich, gdzie usługi profesjonalnych firm zajmujących się skupem domów i mieszkań są czymś standardowym i należą do codziennego krajobrazu ekonomicznego.

Jakie mogą być przyczyny tego, że Polacy nadal stosunkowo niechętnie, w zestawieniu z innymi nacjami, decydują się na korzystanie z usług profesjonalnych firm skupujących domy i mieszkania? Według ekspertów odpowiedź w tym wypadku może być tylko jedna, a mianowicie brak wiedzy na temat zalet tego rodzaju rozwiązań. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Szybki skup nieruchomości: najważniejsze zalety

1. Możliwość szybkiej sprzedaży nieruchomości

To chyba najważniejsza spośród zalet, jakimi niewątpliwie cechują się takie rozwiązania, jak szybki skup nieruchomości. Od momentu wystawienia domu lub mieszkania na sprzedaż do momentu samej sprzedaży bardzo często mija nie więcej, niż jeden tydzień. W porównaniu z procesem sprzedaży nieruchomości na zwykłym rynku, gdzie na kupca nierzadko czeka się całymi miesiącami a nawet dziesiątkami miesięcy, jest to więc tempo prawdziwe ekspresowe. Dodatkowo, sprzedaż domu lub mieszkania firmie zajmującej się skupem nieruchomości jest po prostu łatwa i bezproblemowa: nie występują takie kłopoty, jak na przykład próba negocjowania ceny w ostatnim momencie lub nieoczekiwane wycofanie się kupca.

2. Możliwość sprzedaży każdej nieruchomości

To kolejna bardzo istotna kwestia. Jak wiadomo, w przypadku zwykłego rynku sprzedaż nieruchomości zadłużonej, nadającej się do remontu lub cechującej się skomplikowanym i niejasnym statusem prawnym bardzo często jest niezwykle trudna, albo wręcz niemożliwa. W przypadku profesjonalnych firm zajmujących się masowym skupem domów i mieszkań tego rodzaju okoliczności nie stanowią jednak problemu.

3. Możliwość sprzedaży nieruchomości za gotówkę

Większość firm zajmujących się profesjonalnym skupem domów i mieszkań oferuje swoim klientom możliwość sprzedaży nieruchomości za gotówkę, a nie poprzez przelew bankowy. Jak wiadomo, w niektórych życiowych sytuacjach taka opcja jest czymś niemal na wagę złota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here