Strona główna Biznes Polski sektor pożyczek pozabankowych w roku 2017

Polski sektor pożyczek pozabankowych w roku 2017

199
PODZIEL SIĘ

Polski sektor pożyczek pozabankowych z każdym kolejnym rokiem notuje coraz większe obroty. Już teraz wielu specjalistów jest przekonanych co do tego, że jedynie przysłowiową kwestią czasu jest moment, w którym firmy pożyczkowe będą stanowić jak najzupełniej równorzędną konkurencję dla instytucji bankowych, które jeszcze do niedawna posiadały niemal zupełny monopol w branży pożyczek. Ta sytuacja jednak uległa zmianie już kilka lat temu.

Polacy coraz chętniej korzystają z usług firm zajmujących się świadczeniem takich rozwiązań, jak pożyczki online oraz inne produkty pożyczkowe. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że polskie społeczeństwo jest dobrze wyedukowane jeżeli chodzi o kwestię sektora pożyczek pozabankowych: w naszym kraju wokół tej tematyki nadal pokutuje bardzo wiele mitów, stereotypów oraz zwyczajnych przekłamań, które przeważnie nie wykazują żadnych związków z rzeczywistym stanem rzeczy.

Według specjalistów sposób, w jaki w społecznym odbiorze wygląda sektor pożyczek pozabankowych, ma swoje źródła w stereotypach, które korzeniami sięgają jeszcze lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, czyli początkowej fazy istnienia polskiej branży firm pożyczkowych. Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że od tego czasu sektor pożyczkowy przeszedł radykalną wręcz ewolucję, w rezultacie której współczesne firmy pożyczkowe w niczym nie przypominają już analogicznych podmiotów, jakie działały na polskim rynku przed kilkunastoma latami.

Co konkretnie się zmieniło i w jakich punktach społeczny odbiór sektora pożyczkowe najbardziej mija się z prawdą? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na te pytania.

Polski sektor pożyczek pozabankowych w roku 2017

1. Oprocentowanie

Stereotypowo, pożyczki pozabankowe uważane są za produkty charakteryzujące się wysokimi kosztami. Obecnie ten pogląd jest już jednak jak najbardziej błędny i należy do przeszłości. Nowoczesne firmy pozabankowe oferują swoim klientom pożyczki na warunkach tylko niewiele mniej korzystnych, niż ma to miejsce w przypadku banków.

Oprócz tego warto jednak zaznaczyć, że w przypadku firm pożyczkowych klienci mogą liczyć na różnego rodzaju bonusy i udogodnienia, których banki nie oferują. Powszechna jest już na przykład możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki w danej firmie bez konieczności spłaty oprocentowania. Do tego dochodzą bonusy lojalnościowe dla klientów terminowo spłacających swoje zobowiązania(takie osoby mogą liczyć na niższe oprocentowanie kolejnych pożyczek), a także wiele dodatkowych promocji.

2. Oferta

Standardowo firmy pożyczkowe kojarzy się przede wszystkim z takimi produktami, jak chwilówki, czyli szybkie pożyczki na niewielkie kwoty pieniędzy. Aktualnie jednak w ofercie firm pożyczkowych znajduje się także wiele innych rozwiązań, by wymienić tutaj chociażby długoterminowe pożyczki ratalne, pożyczki konsolidacyjne oraz różne warianty pożyczek hipotecznych. W kontekście tych faktów staje się jasne, że oferta firm pożyczkowych jest na chwilę obecną już tylko niewiele mniej obszerna, niż oferta banków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here