Strona główna Technologia Płaszczyzna aplikacji

Płaszczyzna aplikacji

1091
PODZIEL SIĘ

Pewnie co poniektórzy zadają sobie pytanie: czemu pionierskie technologie są aż tak potrzebne oraz ochoczo użytkowane? Otóż odpowiedzią może być fakt, że człowiek jest istotą która została skonstruowana do tego, by się rozwijać. W momencie kiedy nikt nie inwestowałby w tego typu przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dzisiaj komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego oraz dalej egzystowalibyśmy w jaskiniach, odżywiając się surowym mięsem. Wszelkie oryginalne technologie powodują pewien krok na przód, w przyszłość, a zarazem powstanie czegoś totalnie nowego.

Żyjemy w czasach, kiedy codziennie pojawiają się pionierskie technologie, pionierskie zaawansowane urządzenia mające umilić ludziom życie, poprawić jego jakość czy usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dostęp do wszelkich zdobyczy techniki, lecz jest jedna rzecz, o której wiedzą oraz jakiej używają obecnie prawie wszyscy – to znaczy Internet. Jest to globalna sieć, do której prawa roszczą sobie Amerykanie, a jaka w rzeczywistości powstała we Francji, gdzie służyła jako wewnętrzna sieć do przekazywania informacji w pewnej jednostce gospodarczej.

Wynalazek ten był tak wyśmienity, że w ciągu kilku lat opanował cały świat. Internet jest kopalnią informacji – sprawdzonych bądź też wątpliwych. Wolno tam odnaleźć wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na truciznę, instrukcje budowy domów lub konstruowania przeróżnych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają też bez ustanku pionierskie portale informacyjne i społecznościowe, gdzie ludzi entuzjastycznie dzielą się zdają sobie sprawę z tego oraz nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy i jest on gratisowy.

Z popularności Internetu korzystają także producenci oraz usługodawcy, proponujący tam swoje produkty. Z sieci korzystają politycy oraz szefowie państw, łącznie z Watykanem – który jakkolwiek stereotypowo jest przeciwny postępowi oraz nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w oryginalną epokę wysyłają pierwszą wiadomość na Twitterze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here