Strona główna Bez kategorii Ocieplanie – zaawansowane, współczesne oraz ekologiczne

Ocieplanie – zaawansowane, współczesne oraz ekologiczne

287
PODZIEL SIĘ
Projektując swój wyśniony lokal mieszkalny, od razu warto zastanowić się, jaki zastosujemy w nim układ ocieplania. Zależnie od wyboru albowiem systemu ogrzewania od razu na etapie konstruowania będzie nieodzowne zastosowanie pewnych rozwiązań technicznych, uwzględniających kwestie ogrzewania. Teraz jest wiele typów systemów grzewczych, zaczynając od stereotypowych, czyli wstawienia pieca grzewczego na węgiel bądź drzewo, poprzez ogrzewanie gazowe, elektryczne lub na olej opałowy.
Każde z tych rozstrzygnięć ma swoje mocne oraz słabe strony, w następstwie tego trzeba wybrać system optymalny dla konkretnego przypadku.
Czasami uwarunkowania dyktują pewne rozwiązania, na przykład ma prawo zaistnieć taka sytuacja, kiedy budowany dom będzie znajdował się w obszarze objętym programem środowiskowym, zezwalającym jedynie na zastosowanie takiego systemu ogrzewania, jakie będzie pro-ekologiczne. Z kolei fakt braku w bliskości nieruchomości budowlanej sieci instalacji gazowej spowoduje eliminacje, już na starcie, myśli o ogrzewaniu gazowym domu, jakie jest komfortowe, relatywnie tania jest infrastruktura niebezużyteczna do tego typu ogrzewania i jest to system dość pomocny cenowo.
Ochrona środowiska i ogrzewanie
Ostatnio coraz to bardziej atrakcyjne staje się nagrzewanie domu za pomocą wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
Do najbardziej popularnych należą: kolektory słoneczne, pompa ciepła i przydomowa elektrownia wiatrowa. Kolektory słoneczne umieszczane są bądź na dachu obiektu, albo także obok niego, na wyjątkowych podstawach. Niemniej jednak to źródło ogrzewania może służyć jedynie jako uzupełniające źródło ciepła, głównie w miesiącach wiosennych oraz letnich, kiedy jest najogromniejsze nasłonecznienie. Zastosowanie pompy ciepła to przyciągające rozwiązanie, jednak relatywnie kosztowne. Jest to opłacalna forma ogrzewania domu, jeżeli jest on relatywnie gigantyczny – nie opłaci się tego typu inwestycja przy domu na przykład 100 metrowej powierzchni. Zastosowanie przydomowej elektrowni wiatrowej to przyciągające rozwiązanie, taka inwestycja może przez kilkadziesiąt lat zagwarantować nam źródło ciepłej wody, służącej zarówno do ocieplania obiektu, jak również i do celów bieżących potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here