Strona główna Turystyka Nadzwyczajne skarby południowoamerykańskie – Peru oraz Urugwaj

Nadzwyczajne skarby południowoamerykańskie – Peru oraz Urugwaj

265
PODZIEL SIĘ

Ameryka Południowa zawsze zachwycała swoim orientalizmem. Wyjazdy w te miejsca nie przystawały niemniej jednak do najbezpieczniejszych. Obniżenie przestępczości sprawiło, że turystyka mogła się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych państw stało się Peru. Tutaj odkryć wolno zapierające dech w piersiach góry, rozległe pustynie, śliczne, równikowe plaże oraz dżungle. Nowoczesne miasta oferują porywające noclegi i ogrom interesujących rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o imponujących atrakcjach i odkryciach archeologicznych. Różnorodność krajobrazów jest niepospolitą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści są w stanie wędrować jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na wybrzeża. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest stosunkowo ciepło, ale w nocy temperatura jest na minusie. Deszczowe, przelotne deszcze występują od grudnia do kwietnia. Jednak taka pogoda występuje jedynie w górach, w stolicy, Limie niemniej jednak niemalże nigdy nie pada. To samo tyczy się innych większych miast.

Ameryka Południowa w żółwim tempie musiała przekonywać podróżników do odwiedzenia swoich krajów. Turystyka do niedawna przeżywała tam zastój. Dopiero po politycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała apatycznej zmianie. Wyjazdy do orientalnych krajów stały się nawet legendarne. Takie odległe punkty od zawsze pasjonowały fanatyków kultury.

Urugwaj słynie z świetnych noclegów oraz bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się niemalże standardem życia od tubylców. w następstwie tego także kraj ten znamionuje się najmniejsza przestępczością wśród krajów latynoskich tego kontynentu. Stolica kraju, Montevideo słynie z błyskotliwego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są wielokrotnie zaskoczeni tak potężnym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w następstwie tego perełką Ameryki Południowej. Przyjeżdżając tam można zmienić zdanie o całym tym orientalnym kontynencie. Bardzo znanym sportem jest piłka nożna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here