Strona główna Dom Jak wybrać działkę pod budowę domu jednorodzinnego?

Jak wybrać działkę pod budowę domu jednorodzinnego?

301
PODZIEL SIĘ

Planując budowę mieszkania, pierwszym detalem podjętego w tym aspekcie działania będzie na pewno odszukanie należytej działki. W tym momencie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być pole – ta o niewielkich rozmiarach będzie na pewno mniejszym wydatkiem finansowym, niemniej jednak inne kwestie wskazują, że posiadanie kolosalnej nieruchomości pod budowę ma wiele zalet.

W głównej mierze nie będziemy ograniczeni wielkością obiektu mieszkalnego, jaki będziemy budować – wypada wziąć też pod szczególną uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Także sprawa dobudowania budynków gospodarczych lub garażu również będzie niemożliwa przy działce zanadto małej.
Czasami zdarzają się działki o relatywnie obszernej powierzchni całkowitej, niemniej jednak o kształcie prostokąta bardzo wydłużonego, tak, że działka najzwyczajniej w świecie jest bardzo wąska. Jest to niekorzystne, bo będzie sporo trudniej zbudować na takiej działce dom, urządzić w ogóle potem taką działkę.

Nie powinna ona w następstwie tego mieć mniejszej szerokości niż 20 metrów, musimy bowiem uwzględnić przepisy, zgodnie z jakimi odległość ściany domu od granicy działki ma wynosić nie mniej niż 4 metry (jeżeli ściana posiada otwory okienne bądź też drzwiowe).
Jakim sposobem bez zbytnich kosztów zbudować dom?
Budowa własnego domu to wielka inwestycja, skutkiem tego nie każdego stać na taki luksus, nawet przy założeniu, że część inwestycji wolno zrealizować po wzięciu kredytu bankowego hipotecznego. Jednak dom o pokrewnej wielkości można zbudować również stosunkowo niższym kosztem, przy zastosowaniu kilku podstawowych sposobów na niedrogie budowanie.
Na początku działka – zamiast kupować obszar pod konstrukcję w modnej okolicy, gdzie ceny działek są często zawrotne, wolno odnaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym oraz wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Następna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia i bez umieszczenia garażu w bryle obiektu.

Okazuje się bo, że wykonanie podpiwniczenia może podwyższyć koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Kolejna sprawa to wykonanie większości prac budowlanych metodą tak nazywaną gospodarską, to naturalnie dzięki temu cały koszt robocizny przy budowie ma okazję zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że powierzchnia budowanego domu nie naruszy 100 metrów kwadratowych przestrzeni. Wykonujemy dach o prostej konstrukcji i pokrywamy go blachodachówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here