Strona główna Dom Jak należycie utrzymać czystość w łazience?

Jak należycie utrzymać czystość w łazience?

274
PODZIEL SIĘ

Głowisz się nad tym jak możesz osiągnąć nieskazitelną czystość w swojej łazience? Nie wystarczają już tylko rady dotyczące regularnych porządków? Nie musisz się już dłużej martwić, gdyż w dzisiejszym artykule wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, a twoja łazienka będzie imponować innym nieskazitelnym błyskiem czystości.

Po co sprzątamy?

Tak naprawdę wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego do czego może doprowadzić brak regularnego sprzątania łazienki. Przede wszystkim wszelki brak zachowania jakiejkolwiek higieny oraz czystości prowadzi do rozmnożenia się sporej ilości bakterii różnego typu, począwszy od bakterii E – cola, Salmonella, czy Klebsiella. Nie ma się nad czym zastanawiać jeśli chodzi o sensowność oraz wartość sprzątania, gdyż jest ono niezbędne, aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się w łazience jakiegokolwiek niemiłego gościa.

Ubikacja, czyli największa zmora

Utrzymanie ubikacji w czystości nie należy do spraw najłatwiejszych, gdyż jest to jedno z  miejsc, w którym skupia się największa ilość bakterii. Łatwo wywnioskować, że sprzątać w tym miejscu nie należy tylko raz w tygodniu. Jeśli chodzi o sedes, powinien być czyszczony przynajmniej 3 razy w tygodniu środkami czystości przeznaczonymi do dezynfekcji m. in, Domestos, Bref, Cif. Przy kupnie takiego środka najlepiej zadbać o to, by był on zapakowany w pojemnik z zakrzywioną końcówką. Dlaczego? Umożliwia to dotarcie danego preparatu do nieco gorzej dostępnych miejsc, jeśli chodzi o sprzątanie, czyli tzw. kołnierz sedesu. Dodatkowo, chcąc dbać o toaletę zakup wszelkiego rodzaju specjalnych kostek, żeli, czy płynów jest mile widziany.

Pod adresem http://generalfresh.pl/ dostępne są różnego rodzaju środki czyszczące i zapachowe

Sposób na kabinę prysznicową

Jednym z najłatwiejszych sposobów czyszczenia kabiny prysznicowej jest użycie wycieraczki do szyb. Z kolei, by zadbać o to, żeby na kabinie nie pojawił się żaden osad lub kamień wapienny, należy sukcesywnie po każdym eksploatowaniu prysznica po prostu wytrzeć dokładnie kabinę prysznicową, by pozbawić ją zbędnych kropel wody.

Dezynfekowanie hydromasaży

Wanny posiadające funkcję hydromasażu bez automatycznego czyszczenia należy dezynfekować środkiem przeznaczonym specjalnie do dezynfekcji hydromasażu. Co ważne, jakąkolwiek wannę należy najlepiej czyścić po każdorazowym użytkowaniu jej, gdyż w taki sposób najlepiej zadbamy o to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii.

Jaki preparat do czyszczenia umywalki bądź wanny?

By należycie wyczyścić powierzchnię wanny lub umywalki należy zastosować nieco łagodniejsze w swym składzie środki dezynfekujące, np. Cif Active Gel z sodą. Preparaty o konsystencji żelowej najlepiej sprawdzają się podczas dezynfekcji wanny bądź umywalki, gdyż dość długo się utrzymują, więc również szybko zabijają bakterie.

Czyste powietrze

By móc cieszyć się bezpiecznym oddechem w łazience, należy zaopatrzyć się w różnego typu środki:

  • pojemnik z żelem zapachowym (Ambi Pur, Oro)
  • własnoręcznie zrobione lub też kupione woreczki z pachnącymi ziołami lub uprzednio nasączonymi perfumami płatkami kwiatów
  • zapachowy dezodorant w aerozolu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here