Strona główna Rozrywka Czym cechuje się fascynująca zabawa?

Czym cechuje się fascynująca zabawa?

266
PODZIEL SIĘ

Zabawa jest cząstką składową kultury, a obszar kulturowy to przyjęty w społeczeństwie specjalistyczny sposób działania, rozumowania oraz odczuwania. Stanowi drogę żywotną narodu. W następstwie tego kultura społeczeństwa jest reprodukcją jego norm moralnych. Chyba żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak niezmiernie w obecnym stuleciu ani nie zyskał takiej popularności oraz takiego wpływu, jak kino oraz telewizja.

Niektórzy twierdzą, że filmy to samo życie. Ponieważ niemniej jednak gwiazdy filmu są równocześnie współczesnymi bohaterami ludowymi, w następstwie tego filmy mogą przydawać tej oryginalnej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.
Zabawa ma prawo wpływać na ludzi korzystnie bądź szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozrywka była niewrogą imprezą rodzinną, aktualnie jest wyłącznie dla dorosłych. Co poniektórzy usprawiedliwiają tę uderzającą zmianę, powiadając, że chodzi najzwyczajniej w świecie o niewinne odprężenie się.

Jednakowoż czy to zgodność z rzeczywistością? W rzeczywistości większa część dzisiejszych rozrywek utraciła wszelkie dawniejsze wartości etyczne z przyczyny trzech rzeczy: nielegalnych używek, okrutnej przemocy oraz pokazywania scen seksualnych.

Pragnienia człowieka są najróżniejsze, a wypływa to w głównej mierze z rozmaitości ludzi na świecie, albowiem każdy z nas jest inny oraz każdy przez to absorbuje się innymi rzeczami i inne rzeczy go interesują. Czy to potrzeby kierowane przez geny czy to wymogi wynikające najzwyczajniej w świecie z prywatnych predyspozycji – nie istotne. Istotny jest fakt, że są pewne potrzeby, jakie człowiek spełniać musi oraz jakie są charakterystyczne dla każdego z nas, mimo różnorodności oraz są takie potrzeby, jakie pojawiają się u jednych ludzi, tudzież u drugich ich w ogóle nie ma. Tak czy inaczej, nawet potrzeby następujące u wszystkich są niemniej jednak spełniane w różny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here