Strona główna Dom Budowa lub remont? Koszta z tym związane

Budowa lub remont? Koszta z tym związane

127
PODZIEL SIĘ

W pewnych sytuacjach zdarzają się takie okazje, że wolno zakupić stosunkowo niedrogo działkę z domem, jaki jest w niezmiernie złym stanie – a w związku z tym przeznaczony do remontu. Wolno też zakupić działkę budowlaną i na niej stworzyć od podstaw własny wyśniony dom. Pozostaje więc zapytanie – którą opcję wybrać, która jest korzystniejsza, czy remont starego domu wyniesie finansowo mniej aniżeli wybudowanie innowacyjnego domu od podstaw? W pewnych momentach właśnie okazuje się, że remont może pochłonąć znaczniejsze koszty niż postawienie nowego domu, oprócz tego może zająć o wiele więcej czasu.

Może się też okazać, nawet już w trakcie prowadzonego remontu, że dom jest w tak kiepskim stanie, że wypada będzie wykonać jeszcze kolejne prace, nie zaplanowane początkowo. Dlatego należałoby przyzwoicie się zastanowić, czy kupować taki dom przeznaczony do remontu, najporządniej skorzystać wówczas z opinii biegłego, jaki byłby całkowity koszt wyremontowania takiego mieszkania. Stworzenie domu od podstaw ma tą przewagę, że wolno wybrać opcjonalny projekt, nie ma jakichkolwiek ograniczeń narzuconych już istniejącymi uwarunkowaniami. W pewnych momentach korzystnym rozwiązaniem jest także kupno starego domu, wyburzenie go i postawienie w tym miejscu domu nowego.

Zanim przystąpimy do realizowania inwestycji, jaką jest budowa prywatnego domu, należałoby jest policzyć, przynajmniej w pewnym uproszczeniu, jaki będzie koszt konstruowania takiego domu oraz w jaki sposób zagwarantować finansowanie tej inwestycji. Odpowiednio jest również posiadać możliwość awaryjnego zdobycia pokaźniejszych środków finansowych, chociażby poprzez wzięcie kredytu.

Wydatek budowy domu to nie tylko samo jego wymurowanie, należy tutaj uwzględnić sumpt kupna działki pod budowę, koszt projektu mieszkania oraz poszczególnych przyłączy jak woda, prąd czy kanalizacja. Następny koszt to zakup materiałów budowniczych – w tej kwestii nie trzeba oszczędzać, ponieważ konstruujemy dom na pokolenia oraz ma być on bezpieczny oraz solidnie wykonany. Następne koszty obejmują tak zwaną robociznę, a w związku z tym pieniądze przeznaczone na zapłatę dla ekipy budowlanej. Też w tym aspekcie nie należy zbytnio oszczędzać, przez wypożyczenie ekipy najtańszej, jednakże niekoniecznie doświadczonej oraz porządnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here