Strona główna Dom Aranżacja wnętrz z pomysłem

Aranżacja wnętrz z pomysłem

40
PODZIEL SIĘ

Wyposażenie domu czy mieszkania nie wydaje się jakoś szczególnie wymagającym zadaniem. W sklepach dostępnych jest przecież tyle ciekawych rozwiązań.

Designerskie meble, świetne dodatki i akcesoria ułatwiające codzienne funkcjonowanie. A jednak już po skończonej pracy niejeden architekt amator nie jest zadowolony z osiągniętego efektu. Najczęściej popełnianym przez laików błędem jest nadmierne zapełnianie wnętrz rzeczami. Wrażenie może popsuć także nieprawidłowe połączenie barw czy wstawienie zbyt dużej ilości dodatków.

Zachowanie wolnej przestrzeni

Skoro głównym aranżacyjnym błędem jest nadmierne zapełnienie przestrzeni, w pierwszej kolejności warto pochylić się nad kwestią prawidłowego nią gospodarowania. Przede wszystkim na uwadze należy mieć, że meble oglądane na salonowej wystawie zawsze wydają się mniejsze niż potem w zaciszu własnego domu. Wszystko przez ich umieszczenie na tle bardziej przestronnego wnętrza. Przed wyjściem do sklepu należy dokładnie zmierzyć konkretne pomieszczenie, a także z metrówką w ręku zaplanować rozkład wyposażenia.

W ten sposób zyska się realniejszy ogląd tego, jak będzie się prezentowała aranżacja. Wybierając meble i dodatki, najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem z uwzględnieniem zasad minimalizmu. W ten sposób uda się uniknąć nadmiaru rzeczy w pomieszczeniu oraz ochronić je przed zagraceniem. Nie ma sensu kupować rzeczy niepotrzebnych, tylko dlatego że ładnie wyglądają na wystawie. Wyposażenie powinno być dobierane z uwzględnieniem warunków w konkretnym pomieszczeniu.

Wnętrze o znacznej lekkości

Atrakcyjnie prezentują się wnętrza nieprzytłoczone ciężkimi meblami i akcesoriami. Przykład? Zamiast głębokiej na ponad pół metra szafy dębowej, warto sięgnąć po lżejszy model na nóżkach. Nie tylko łatwiej utrzymać czystość na podłodze, ale w takiej szafie na pewno uda się zmieścić wszystkie noszone ubrania. Tak naprawdę im większe meble, tym silniejsza chęć gromadzenia nadmiaru niepotrzebnych rzeczy. Przytłaczają one nie tylko wnętrze, ale również samopoczucie użytkownika. Zamiast grubych zasłon warto natomiast wybrać lżejsze, transparentne materiały.

Wpuszczą do pomieszczenia więcej światła, które także dodaje energii i lekkości. W miejsce prostego drewnianego stolika można wstawić oszklony model na cienkich nóżkach. Pod nim jasny dywan, a nad nim prosta w formie lampa. Tych kilka przykładów pokazuje, jak nie przytłoczyć wnętrza, ale zapewnić w nim sporo wolnej przestrzeni i wrażenie lekkości. Przebywanie tam na pewno będzie znacznie przyjemniejsze niż w ciemnym, zapełnionym po brzegi pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here